K-V csatorna és horgásztavak

K-V csatorna és horgásztavak

Balmazújvároshoz 3 km-re, böszörményi út felől a tó keleti-főcsatornával párhuzamosan helyezkedik el 3,6 hektár területű intenzíven telepített kellemes kikapcsolódást, szép fogásokat biztosító horgász tó. 1960 óta a K-V Sporthorgász Egyesület kezelése alatt áll a vízterület.

K-V csatorna és horgásztavak
K-V csatorna és horgásztavak

Az alapvetően vadregényes, hínárral, töklevéllel, náddal és sással tarkított vízfelületen összesen 26 ház/stég található, amelyen bárki horgászhat.

K-V csatorna és horgásztavakHalállománya vegyes, nagyjából a Keleti főcsatornáéval megegyező, azzal a különbséggel, hogy törpeharcsa mentes a terület. Ponty, amur, keszeg állománya kiemelkedő, de a vadregényesség miatt csukában, süllőben, harcsában és csapó sügérben is gazdag a K-V csatorna.

K-V csatorna és horgásztavakHorgászrend (2023)

Üdvözöljük a K-V Sporthorgász Egyesület nevében. A tó halállományának védelme számunkra kiemelten fontos, ezért a K-V SHE területén horgászóknak a hatályos jogszabályok mellett a Helyi Horgászrend előírásait is meg kell ismerniük és be kell tartaniuk, mivel az sportszerű halfogást, a kifogott hallal való kíméletes bánásmódot, továbbá a szabadidő kulturált eltöltését is hivatott elősegíteni. A horgászok kikapcsolódásának lényege a vizek, partok csendje, nyugalma, felüdülést jelentő természeti környezete és a halfogás élménye.

Azért, hogy mindez érvényesülhessen, a horgász kerülje a kiabálást, hangoskodást, a technikai eszközök hangos működtetését és tartózkodjon a másokat megbotránkoztató beszédstílustól, vízpartokra nem illő viselkedéstől, nehogy ezzel mások pihenését, kikapcsolódását megzavarja. Megjegyezni kívánjuk, hogy a szabályok ismeretének hiánya nem mentesít a jogkövetkezmények alól. A tó halállományának védelme, őrzése és gyarapítása, a vízi és vízparti környezet megóvása, fenntartása közös érdekünk, ezért számítunk segítő magatartására. Az esetlegesen észlelt szabálytalanságokkal, környezeti problémákkal kapcsolatos bejelentését megteheti az egyesület vezetősége, vagy halőreink felé. Horgászni csak érvényes területi jegy, állami horgászjegy és fogási napló, személyazonosításra alkalmas okmány birtokában lehet, melyet a horgász köteles magánál tartani. A területi jegy tulajdonosa a horgászati tevékenységének megkezdésével elismeri, hogy a vízterületre vonatkozó horgászrendet megismerte és azt maradéktalanul betartja. A területi jegy megváltásával tudomásul veszi, hogy a tó területén videó megfigyelő rendszer működik, valamint szabályszegés gyanúja esetén a halőrzési és halvédelmi feladatok ellátása közben a jogosult által fénykép, mozgókép és hangfelvétel készülhet. A készült felvételeket a törvényi előírásoknak megfelelően kezeljük.

1. A horgász köteles a horgászat megkezdése előtt megismerni és a horgászat során betartani a 2013. évi CII. törvény, a 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet, a MOHOSZ országos horgászrendjét, valamint a K-V SHE helyi horgászrendjét. A fenti jogszabályok, a helyi horgászrend megsértése szabálysértési eljárást von maga után, melynek során az állami horgászjegy visszatartásra, a területi jegy visszavonásra kerülhet, Kirívó, vagy ismétlődő szabályszegés esetén a szabályszegő horgász a K-V SHE területi jegy váltásától hosszabb időtartamra eltiltható.
2. A K-V Sporthorgász Egyesület területi jegye a K-V tó területén partról jogosít horgászatra. Tilos csónakból horgászni! Csónakot használni csak a Nagy tavon, a harcsázó szerelék behordására, szerelék mentésére, etetésre és környezetvédelmi feladatok ellátására lehet. A tó halastó felőli oldalán horgászni, horgász
felszereléssel tartózkodni tilos.
3. Sötétedés után a horgász köteles a horgászhelyét – jól látható módon – megvilágítani. A Kis tavon világosodástól-sötétedésig lehet horgászni, kivéve az éves jeggyel rendelkezők, Június-Július-Augusztus hónapok hétvégéin, péntek és szombat éjszaka. Napijeggyel világosodástól-sötétedésig lehet horgászni.
4. Megengedett horgászkészségek: A kis tavon csak 1 bottal, 1 horoggal, úszós készséggel lehet horgászni. Etetni 1 kg/nap szemes anyaggal lehet. Horgászversenyeken 1 kg etetőanyag használható. A nagy tavon 2 bottal, felszerelésenként 2-2 horoggal lehet horgászni, etetési limit: 1 kg/nap. A vízparton csak
fém, vagy műanyag bottartó használható!
5. Felnőtt éves területi jeggyel: 50 kg darabszám korlátozással védett hal fogható. (Az amur is bele számít) Az éves jeggyel kifogható mennyiség elérését követően, július 01. után, az egyesületi tag, többlet halas kiegészítő jegyet válthat, amely 30 kg, darabszám korlátozással védett hal fogására jogosít. ( Éves szinten 10 db Süllő fogható ) Ifjúsági éves területi jeggyel: 25 kg; Gyermek éves területi jeggyel: 10 kg; Emelt áras területi jeggyel: 40 kg , darabszám korlátozással védett hal fogható (Az amur is bele számít). Éves szinten 10 db Süllő fogható )

6. A felnőtt horgász, darabszám korlátozással védett halból naponta 3 darabot, fajtánként 2 darabot foghat, (amurból, süllőből, napi 1 db). Egyéb halból naponta 5 kg fogható. Az ifjúsági horgász tag, darabszám korlátozással védett halból 2 darabot foghat, (amurból, süllőből, napi 1 db). Egyéb halból naponta 3 kg fogható.
Napijeggyel rendelkező horgász, darabszám korlátozással védett halból 1 darabot foghat, 3 kg összsúlyig, de ragadozó halat nem tarthat meg. Egyéb halból naponta 3 kg fogható. 24 órás napijegyet csak egyesületi tag vendége válthat, s azzal a tag jelenlétében horgászhat. Darabszám korlátozással védett halból 2+1 db-ot foghat 7 kg összsúlyig. Egyéb halból naponta 3 kg fogható. Compót megtartani mindenkinek tilos!
7. Az egyes halfajok tilalmi ideje és legkisebb kifogható mérete a 133/2013. (XII. 29.) VM rendeletben foglalt méretkorlátozásoktól eltérően az alábbi fajok esetében az itt meghatározott méretkorlátozás érvényes:
Ponty: 30 cm és 5 kg között; Amur: 2 kg és 7 kg között
Csuka: 45 cm és 5 kg között; Süllő: 40 cm és 5 kg között
A területi halgazdálkodási hatóság a HB-03/FM/00515-2/2019 ügyiratszámú határozatával az K-V SHE vízterületén a ponty fajlagos fogási tilalmi idő alóli felmentését engedélyezte 2023. december 31.-ig. Az egyesületi tagoknak a harcsa az 5. pontban szereplő limitekbe nem számít bele és a 20 kg-nál nagyobb
Harcsa fogása esetén a horgász köteles a vezetőséget értesíteni, a méretet hitelesíttetni, s az egyesületi tag horgász a következő évre 1 db ingyen éves területi jegyet kap.
8. A horgász köteles a fogási naplót a vonatkozó jogszabálynak megfelelően, a naplóban részletesen feltüntetett szabályok szerint vezetni.
9. A tavon tilos minden olyan horgászmódszer alkalmazása, amelynek eredményeként a horog nem a hal szájába akad. Minden kívülről és nem a fejrészen akadt halat kötelező a vízbe visszahelyezni, azokat megtartani tilos.
10. A bevetett horgászkészséget őrizetlenül hagyni, illetve felügyeletüket másra bízni TILOS!
11. A horgászház, stég tulajdonosa köteles elérhetőségét és a hely sorszámát feltüntetni. A saját tulajdonú horgászház, stég, valamint a táblával jelölt hely tulajdonosának, vagy az általa ideiglenesen megbízott más személy megérkezésekor az ott tartózkodó köteles azt elhagyni, másik horgászhelyet keresni (ha a tulajdonos másként nem rendelkezik)!
12. A horgászat alatt fogott halat a horgász csak maga mellett, saját szákjában elkülönítetten tárolhatja. A legfeljebb 2 napi darabszám és mennyiségi korlátozásnak megfelelő zsákmányt legfeljebb 48 órán át tárolhatja, de csak abban az esetben, ha maga is a helyszínen tartózkodik. A fogott halat a vízparton elajándékozni, másnak átadni, értékesíteni TILOS! Drótszák használata a halak tárolására tilos!
13. A horgász köteles digitális halmérleget, mérőszalagot és halmatracot magánál tartani, s azt használni! A kifogott hal súlyának, hosszának megállapítása, csak méréssel történhet, a hal súlyát 0,5 kg-os kerekítéssel kell a fogási naplóba rögzíteni.
14. Környezetvédelmi előírások: Péntek 14.00 óra és vasárnap 14.00 óra között, valamint ünnepnapokon tilos minden zajjal járó tevékenység! Kis tó szigetére, a Kis tó – Nagy tó közötti töltésre gépjárművel behajtani TILOS! A felázott töltésen gépjárművel közlekedni TILOS! Járművel parkolni csak a töltés tó felőli oldalán
engedélyezett. Szemetelni, szemetes helyen horgászni, valamint a tó területén halat tisztítani tilos! A keletkezett szemetet a horgászat befejezése után a horgász köteles haladéktalanul elszállítani.

Az itt nem szabályozott kérdésekben az Országos Horgászrend előírásai érvényesek. Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Elnök: Gergely Imre, +36 20 341 9429

Halőrök: Szabó László, +36 20 924 0616
Takács Tamás, +36 30 153 6144

Napijegy váltására nálunk a Kapitális Horgászboltban is van lehetőség. Napijeggyel nem lehetséges az éjszakai horgászat.

K-V csatorna és horgásztavakNapijegy (2023):

5000Ft/nap