A megszokás aztán majd újra győzedelmeskedik az ész felett, és én ismét keresztül gázolok egy kietlen füves pusztán vállpántoktól behálózva?
Ebben a cikkben véletlenszerű sorrendben érintek majd néhány téli témát ? kezdve a téli pontyozás bemutatásával és az alapvető jegyekkel, melyek után minden egyes horgászatom során kutatok, ugyanis a télen pontyot fogni egyáltalán nem könnyű dolog.
Orbán István:
Kutyatáp a horgászatban
A jelenség nem új keletű, és a Pontyvilág szerkesztőségébe is egyre többen írnak levelet ezzel kapcsolatban. Volt, aki a halak szempontjából közelítette meg a dolgot, és tette fel a kérdést: ?Nem mérgező-e a kutyatáp a halak számára?? Ez adta az apropót, hogy belekóstoljunk a témába.
Én magam horgászként sosem használtam, de mivel más téren van némi tapasztalatom vele, így szívesen írok a kutyatápról. Teszem ezt azért is, mert a rengeteg különbözőség mellett rengeteg hasonlóság is van a kutyák és a halak etetése között. E pár sort végigolvasva ? és az elsőre nem túl izgalmasnak tűnő fejtegetés ellenére, abban elmerülve ?, remélem, hogy újabb sporttársaknak tudok ?lökést? adni ahhoz, hogy kicsit többet foglakozzanak a csaliválasztással.
Danny Fairbrass:
Pont az i-n
Amióta az eszemet tudom komolyan érdekelt a házilagos csalikészítés. Mindig is szerettem volna olyan horogra valót alkotni, amit a halak kiválaszthatnak az etetésként beszórt finomságok közül, és lehetőleg elsőként fel is veszik.
Személy szerint csak ahhoz használom a pop-upot, hogy kicsit ki tudjam emelni a horoghegyet az aljzat törmelékéből, ami moszatot vagy más alacsonyra növő hínárt is jelenthet.
S mivel elég ritkán látni bárkit is hasonlóan színes és illatos süllyedő csalival próbálkozni, ez hatalmas előnyt jelenthet nekünk a többiekkel szemben. Az a lényeg, hogy a készítése során ki kell alakítani egy olyan felhajtóerőt, ami semlegesíti a súlyát a horognak, de nem emeli el a talajtól azt, vagyis: a csali amennyire csak lehet közvetlenül a fenéken és a többitől minél nehezebben megkülönböztethető maradjon.