Fogási napló

Tisztelt Horgásztársak! Noha a fogási naplók leadási határideje következő év, 2020. február 28. és érvényessége 2020. január 31., sokan úgy döntöttek, hogy mégis leadják egyesületünkbe a fogási naplójukat már most, amivel természetesen semmi gond nincs, viszont ettől az évtől a rendszer úgy kéri tőlünk az adatokat, hogy összesítve van avagy sem a napló.

Évről évre azt tapasztaljuk, hogy valaki nem foglalkozik vele vagy megpróbálja ezt ránk bízni, de a sok-sok kiadott állami jegyet nem olyan egyszerű összesíteni és átadni a rendszernek, ezért megkérünk mindenkit, hogy aki továbbra is itt szeretne nálunk tag lenni, töltse ki és összesítse a fogási naplóját, ezzel is segítve munkánkat.

Annak érdekében kérjük ezt, hogy senki ne fizessen emelt díjat. Készítettünk egy segédletet, ami alapján ezt otthon egyszerűen és gyorsan elvégezheti mindenki. A fogási naplók azért is fontosak, mert betekintést nyújt egy adott vízterület halgazdálkodásába, segíti azt és végső soron a kifogott hal tulajdonjogát így szerezzük meg.

Az első képen a horgászattal eltöltött napok számát láthatjuk, 1-es számmal jelöltük a fogási napló 6-7. oldalán található naptár alján az évben horgászattal eltöltött napok számát. Minden horgászatot az adott nap jelölésével kezdjük vagy X jellel vagy egy karikával jelezve a horgászat kezdetét. Ezeket összeszámolva beírjuk az összesített horgászattal eltöltött napokat a fogási napló alsó részén található helyre, ami jelen példa esetében 87 nap.

f1 768x576

Az év közben kifogott és megtartott halat, annak rendje szerint beírtuk hónap, nap, darabszám korlátozással védett halfaj esetén óra, perc pontossággal és 0,5 kilogrammos kerekítéssel a fogási naplóba, amelyet az év végi összesítés során a napló 38-39. oldalán található éves fogásösszesítő táblázatban az általunk jelölt 2. számnál az adott vízterület nevét és víztérkódját feltüntetjük, majd a 3. számnál beírjuk az adott vízterületen fogott és megtartott halak összesített súlyát kilogrammban és a 4. számnál a darabszám korlátozással védett halfajokat összesítve darabra is kéretik beírni. Amennyiben több vízterületen is eredményesen horgásztunk, akkor természetesen minden vízterületet a víztérkóddal együtt külön sorba és a kifogott és megtartott halakat is külön írjuk be a fogási naplóba. A fogási napló több, mint 30 vízterületre ad lehetőséget, ebből nem lehet probléma.

f2

f3

Más már nem is maradt csupán, csak a 42-43. oldalon található 5. számmal jelölt, a fogási napló alján található összesen rovat, ahol az egész évi halfogásunkat összesítve beírjuk. Amennyiben több vízterületen eredményes horgászat volt, az összes vízterület kifogott és megtartott halait összesítve kilogrammban a lap aljára beírjuk és végeztünk is a fogási napló éves összesítésével.

Forrás: Sporthorgász Egyesület Tiszalúc